All Languages    |   EN   SV   IS   RU   RO   FR   IT   SK   PT   NL   HU   FI   LA   ES   BG   HR   NO   CS   DA   TR   PL   EO   SR   EL   BS   |   SK   FR   IS   HU   NL   PL   ES   RU   SQ   SV   NO   FI   IT   CS   PT   DA   HR   BG   RO   |   more ...

Fjalor Anglisht-Shqip

BETA Online Dictionary Albanian-English: Enter keyword here!
  ÇËçë...
  Options | Tips | FAQ | Abbreviations

LoginSign Up
Home|About/Extras|Vocab Trainer|Subjects|Users|Forum|Contribute!
Übersetzungsforum Englisch-Albanisch
 Translation Short Text »
« Does "Tse mundes te benes" mean something in Al...    

Albanian-English Translation of
Please can someone

« go back | show/hide answers | follow discussion
Term:
Please can someone translate this for me?  
by hcj152 (UN), 2018-01-07, 11:24  like dislike  Spam?  
Sorry, I know it’s long, but could someone translate this conversation please?

A: Ckemi mir ti, me asht prish tel edhe skam ps iber me te shkru

B: N fakt thashe ca pati q s ktheu pergj, por its ok. Mir jw ti? Tel c pati?

A: Bateria neser me vjen tjetra tash provoj me e nderru vet po ashtu tash blej tel tjeter
   Po bahet nja i jav pa tel pernjat
   Mir kam qen pun ikyt jav, te marten kam ken ne nje parc lojnash

B: Ooo c kenqe knaq!! Kshu ka lezet, frytet e punes

A: Po po ishim 2 cifte jena knaq

B: Heeej po ma trego shoqen

A: (photo) brunja ne mes

B: Hmm ok qenkaa
   Por cmoon find nj sweet, sh e eger dukeet

A: hein?

B: Duket q wsht e madhe o njeriii

A: haha e di mo lale (photo)

B: Ktu shuuum m mir
   Duke person i lirsheem pa kompleksee
   Dhe qenka sweet

A: Nuk esht keq kemi pak a shum te njejtin ti p

B: U ngutaa

A: :)

B: Po basgk skeni dale?

A: Po po akoma skemi fjet se kshu kemi dal 2 HER vetem
    Po foto skam se me eshte prish tel edhe skam bas asnji

B: Ouuu? Cne e paske zgjat kaq sh :P

A: Asht vajz bajagi e pjekun
   Kshuqe avash avash skam gja per ngut :P

B: Epo tani 30 vjec e mos me qen e pjekuur :P

A: Po ngaqe asht e divorcume lale nuk e ka pas jeten e thjesht pernjat

B: E divorcuaar wtf. Ka dhe fmi?

A: haha, jo

B: Hej ika unaa neser zgjimi n 6 mcojn per zhelesh prej gjumiii… Folim prap neser, Ishalla po t rreg tel

no answers yet...

Optional: Login | Sign Up 
  Answer the question or add a comment
 
 
Headline
Username
E-Mail (opt.)
Description
Context or additional information. HTML not allowed! Links starting with http:// will be clickable. Formatting: +word+ will be displayed as word, *word* will result in word.
» guidelines
« go back
 Standard reply: Context | Try on your own | Ask Paul | Dictionary
Postings are publicly visible and can be found using search engines.

back to top | home© 2002 - 2021 Paul Hemetsberger | contact / privacy
Albanian-English online dictionary (Fjalor Anglisht-Shqip) developed to help you share your knowledge with others. More information
Links to this dictionary or to single translations are very welcome! Questions and Answers
Advertisement